5. edycja Food Tech Expo potrzebnym impulsem dla branży

5. edycja Food Tech Expo odbyła się w dniach 28-30 listopada 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Podczas niej najbardziej cenieni eksperci rozmawiali o bezpieczeństwie, innowacjach i rozwoju sektora z jednoczesnym uwzględnieniem procesów optymalizacyjnych w biznesie.

Uczestnictwo w wydarzeniach branżowych jest jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwoju w biznesie. Łączy ono ze sobą wiele zalet, między innymi możliwość bezpośredniego nawiązania relacji z potencjalnymi kontrahentami, prezentacji oferty i zbijania obiekcji, a także redukcji kosztów marketingowych przy jednoczesnym trafieniu do odpowiedniej grupy docelowej. Podczas targów nie tylko staje się przed szansą na poznanie pełnego spectrum ofert od wiodących dystrybutorów i producentów, ale również aktualizacji wiedzy dzięki specjalistycznej edukacji pod postacią prelekcji. Jednocześnie można skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów, które nie są dostępne w innych okolicznościach.

Wszystkie te cechy łączyło Food Tech Expo, którego 5. edycja odbyła się w Ptak Warsaw Expo.

5. edycja Food Tech Expo potrzebnym impulsem dla branży

Food Tech Expo było biznesowym spotkaniem profesjonalistów działających w branży technologii spożywczych. Podczas niego producenci i dystrybutorzy między innymi maszyn dla przetwórstwa spożywczego różnych sektorów, komponentów, opakowań i dodatków do wytwarzania żywności, linii technologicznych do pakownia, a także usługodawców z zakresu pojazdów specjalnych do transportu żywności prezentowali swoje rozwiązania.

Robili to nie tylko bezpośrednio podczas części networkingowej eventu, ale również dzięki specjalnie zorganizowanemu panelowi „Prezentacje i Trendy Wystawców”. Podczas niego można było poznać sposoby automatyzacji procesów w farszowni, linie produkcyjne firmy LASKA, a także metody oznaczania kodami 2D.

Odwiedzający (między innymi właściciele i kadra zarządzająca firm produkujących żywność i napoje, główni technolodzy zakładów przetwórstwa spożywczego, właściciele firm cateringowych oraz restauratorzy i właściciele kawiarni) spragnieni większej dawki edukacji i innowacji mogli skorzystać z oferty gwarantowanej przez Kongres Technologii Przetwórstwa Spożywczego. Eksperci prowadzili rozważania w dwóch blokach – „Opakowania dla żywności – bezpieczeństwo i innowacje” oraz „Optymalizacja procesów w zakładzie produkcyjnym, jako odpowiedź na rosnące koszty prowadzenia działalności”. Rozmawiano między innymi o właściwościach biologicznych peptydów i aminokwasów kolagenu wytwarzanego ze skór odpadowych ryb czy zarządzaniu nawiewem powietrza. Poruszanych tematów było jednak o wiele więcej i wzbudzały one wzmożone dyskusje.

Tegoroczna odsłona Food Tech Expo stanowiła istotny punkt dla branży. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.