Podsumowanie Food Tech Expo 2020

Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych – Food Tech Expo zakończyła się 5 marca 2020. Przez 3 dni wydarzenia przedstawiciele sektora spożywczego mieli okazję dokonać kompleksowego przeglądu oferty producentów i dystrybutorów maszyn do przetwórstwa i produkcji spożywczej. 

Obecność wiodących wystawców z branży sprzyjała premierom produktów i usług oraz możliwości poznania szerokiej gamy maszyn, urządzeń i aparatów dedykowanych dla poszczególnych gałęzi sektora spożywczego. W trakcie wydarzenia prezentowane były maszyny do przetwórstwa i produkcji spożywczej czy technologii zwiększających bezpieczeństwo żywności oraz rozległa gama dodatków i komponentów, które zagwarantują stworzenie idealnie smacznego produktu dla wymagającego konsumenta. Targi zgromadziły szerokie grono przedstawicieli branży. W roli odwiedzających pojawiło się niemal 15 000 gości.

Dwie rozległe strefy: maszyn i urządzeń dla przetwórstwa spożywczego oraz komponentów i dodatków do żywności, stanowiły najważniejsze zagadnienia dla branży. Tam zebrało się tysiące profesjonalistów zainteresowanych premierami rynkowymi w zakresie produktów i usług.

Na realizację wydarzenia przeznaczono 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Dzięki ogromnej przestrzeni, jaką dysponuje Ptak Warsaw Expo, wystawcy mogli w swobodny sposób zaaranżować swoje stoiska. W trakcie targów technologii spożywczych w 2020 roku swoją ofertę przedstawiło 150 wystawców. Obok Food Tech Expo równocześnie odbywały się targi branży opakowaniowej Warsaw Pack. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności były niepowtarzalną okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi zapewnią różnokierunkowy, a przy tym kompleksowy rozwój przedsiębiorstwa. Podczas I edycji Food Tech Expo realizowany był również ciekawy program merytoryczny.

Największą wartością dla organizatora są pozytywne opinie uczestników wydarzenia, których nie brakowało po zakończeniu Food Tech Expo oraz Warsaw Pack 2020. Ciepłe słowa ze strony odwiedzających, z jednej strony wskazują na dobrze wykonaną robotę, a z drugiej napędzają do pracy i planowaniem kolejnych edycji targów.

“Spotkaliśmy tutaj wielu naszych klientów, z którymi aktualnie współpracujemy, ale mamy też bogate doświadczenie z nowymi klientami, którzy licznie odwiedzają te targi.” – Dariusz Gniadzik, Specjalista ds. Sprzedaży, RADPAK

“Jesteśmy z Wami od samego początku. Widzimy jak prężnie rozwija się Wam organizacja targów. Jest bardzo dobry dojazd z każdej strony Polski. Nie ma tutaj przypadkowych ludzi. Są ludzie konkretni, z konkretnymi pytaniami, którzy mają konkretny plan i przychodzą z tym planem do nas, żebyśmy pomogli wdrożyć go w życie.” – Paweł Piątek, Menadżer Działu Handlowego, POLPAK

“Nasza pierwsza obecność była dla nas sporym zaskoczeniem z racji dużej liczby potencjalnych klientów, stąd zdecydowaliśmy się tutaj przyjechać w tym roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału.” – Piotr Kosik, Dyrektor Zarządzający, Ulma Packaging

Przedstawiciele sektora spożywczego ponownie spotkają się w Ptak Warsaw Expo w dniach 26-28 maja 2021. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji wydarzenia!